Measuring

Kõige lihtsam viis peaümbermõõdu mõõtmiseks on kasutada rätsepa mõõdulinti. Tõmmake lint otsaesise ümber, üle kõrvade, kus kübar peaks asetsema (vt joonist vasakul). Igaks juhuks mõõtke paar korda ka pea laiemat osa. Ärge tõmmake linti liiga kõvasti! Kui mõõtmistulemus jääb kahe suuruse vahele näiteks 58,5 cm – 59 cm,  valige suurem. Suuremat kübarat saab alati väiksemaks reguleerida, paigaldades kübara siseküljele paksendi mis on valmistatud kas paberist, nahast või tekstiilist.

Kui kübara suurus on märgitud “onesize” ehk “üks suurus sobib kõigile” tähendab, et see sobib peaümbermõõdule vahemikus 56 cm kuni 60 cm. Kübara peas püsimisel tagab elastne higipael.

Size Chart

XS   52-53cm   9”-9,5”
S     54-55cm   10,5”-11”
M    56-57cm   11”-11,5”
L     58-59cm   12”
XL   60-61cm   12,5”

Maintenance

HOIUSTAMINE

Kübara pikaajalise säilitamise jaoks on oluline järgida korrektseid hoiustamisnõudeid. Kübara käsitsemisel tuleks see üles võtta sõrmedega, õrnalt mütsi tipus olevaid detaile või hoides servast kinni. Samas kohas hoidmine võib jätta jälgi ja muuta kübara krooni kuju. Kui hoiad kübara servast kinni, tuleks seda teha võimalikult lähedal kroonile, et vältida “seakõrvade” tekkimist. Kübara kroon säilitab oma kuju paremini kui äär. Kübara eluea pikendamiseks tuleb  hoiustada sobivas kohas, regulaarselt puhastada, korralikult kuivatada ja hoolikalt hooldada.

KUJU JA VÄLIMUS
 

Hoidke kübarat eraldi vardal, konksul või riiulil, mille ots ei ole terav. Muidu tekib kübara sisse mõlk. Kitsas või põdrasarv ei ole hea kübarahoidja. Kübara saab hoiustada riiulil või kapis tasasel pinnal “pea all”, nii et serv ei kaota oma kuju. Parim on kübarakarp, sest see kaitseb ka tolmu eest ja hoiab nii krooni kui ka servi kuju. Kübara sisse asetage kortsutatud paberist pall, nagu näiteks siidipaber või muu kergesti painduv paber. Pidevat ja otsest päikesevalgust tuleks samuti vältida, sest villa ja kangaste värvid võivad kaotada oma heleduse ja tuhmuda.

KORRALIK HARJAMINE

Erinevatel mütsidel nõuavad erinevaid pintsleid. Pehmed harjased sobivad lamba-, küülikuvilla- või tatranahast kübarale. Jäigemad aga seemisnahast, nahast ja siidist mütsile. Punutud mütside jaoks piisab, kui minna üle tolmukaga.

VÄLTIDA VETT

Ühtegi mütsi paduvihm ei mõjuta. Kui jääte vihma kätte, raputage esmalt lahtine vesi maha. Ärge kuivatage rätikuga! Punutud mütsilt saab hoolikalt vett pühkida ja neid saab käte vahel õrnalt pesta. Ärge kuivatage oma mütsi fööniga ega jätke seda radiaatori peale – see toob rohkem kahju kui kasu. Müts vajab oma aega kuivamiseks ja vajab mütsi kuju järgivat pinda. Viska oma märg müts kõrge kaarega mütsiriiulile või tugitooli nurka ja sa ei tunne oma peakatet ära.

 

AURUTAMINE

Õige kogus kuuma auru aitab, kui müts on tükiline või äär väändunud. Hoidke peakatet kuuma veepoti kohal pool minutit, vorm käte vahel. Põimitud mütsi võib kõrbemisjälgede vältimiseks triikida madalal või keskmisel kuumusel läbi märja topeltmarli.

en_GBEN
Scroll to Top